X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

همه چیز در یک وبلاگ

یه وبلاگ برای کسانی که میخوان بدونند

آیا می دانیدهای جدید و مفید برای زندگی روزمره

1.آیا می دانید، شمردن پول حتی اگر مال خودمان هم نباشد، می‌تواند احساس قدرت درونی فرد، نترس بودن و اعتماد به نفس وی را افزایش دهد. این در حالی است که زمانی که مخارج اخیر افراد به آن‌ها یادآوری می‌شود، سطوح بالاتری از پریشانی جسمی و ذهنی در آن‌ها نمایان می‌گردد. در نهایت پول روی عشق خانمها تاثیر مثبت می گذارد.

2.آیا می دانید، از29سالگی فرآیند پوکی استخوان در انسان شروع می شود و فقط با مصرف لبنیات باید رشد پوک شوندگی را کند کرد. بپر، بدو و کلسیم بیشتری جدب کن.

3.بسیاری از رفتارهای شرم آور فرزندانمان، کپی برداری از رفتارهای خفیف ما می باشد که تقویت شده

4.آیا می دانید بزاق دهان خفاش، خاصیت ضد انعقاد خون دارد و برای جلوگیری از سکته قلبی کاربرد دارد.

5.آیا می دانید علم و تجربه از طریق ژن به فرزندان بصورت خفیف تری منتقل می شود. پس همسری با سوادتر انتخاب کنید.

6.آیا می دانید با مطالعه می توان میزان هوش را افزایش داد.

7.آیا می دانید سلولهای مرده پوست سر شما هنگام شانه کردن موهایتان، ریخته می شوند و دیده نمی شوند ولی نباید وارد چشم و ریه شوند که به چشم و ریه آسیب می رساند.

8.آیا می دانید، خنده مسری و قابل انتقال به دیگران است.

9.آیا می دانید، طبق آمار اگر دوستان ما یا افرادی از خانواده ما طلاق بگیرند، قبح یا زشتی طلاق برای ما شکسته می شود و پس از آن ما هم راحت تر به طلاق فکر می کنیم. پس نگوییم دعوای زناشویی آنها به من ربطی ندارد، تلاش کنیم صلح و دوستی را بین دوستمان و همسرش برقرار کنیم.

10.آیا می دانید، حرف دوستان و اطرافیان روی ما هرقدر هم محکم باشیم اثر می گذارد. برای همین به قاتلان حرفه ای آموزش داده می شود، به محض رسیدن به هدف یا طعمه او را بکشند و به حرفهای او گوش ندهند که حتماً دلشان به رحم خواهد آمد. پس به غیبت دیگران در مورد همسرتان یا دوستانتان گوش ندهید، نگویید روی من اثر ندارد(تاثیر نفوذ کلام)

11.آیا می دانید، اگر سر نوزاد را روی قلب خود بگذارید گوش می دهد و آرام می شود.

12.آیا می دانید، اگر موقع گریه کردن بچه ها صحبت کنید، بخاطر کنجکاویشان ساکت می شوند تا به حرف شما گوش دهند.

13.آیا می دانید، کلر که برای ضدعفونی کردن آب بکار می رود برای چشم و ریه ضرر شدیدی دارد و 105سال است که استفاده از کلر در آلمان منسوخ شده و از ازنO3 برای ضدعفونی آب استفاده می کنند.

14.آیا می دانید ولتاژ بیشتر از50ولت می تواند باعث مرگ شود و جریان بیشتر از30هزارم آمپر در ولتاژ220شهری باعث مرگ می شود.

15.آیا می دانید قسمتی از فرانسه که عمر مردمش بیشتر از بقیه هست، به خاطر مصرف زیاد ماست می باشد. پس ماست بخورید.

16.آیا می دانید، بسیاری از بیماری های اخیر حاصل کمبود مس است که قبلاً از طریق ظروف مسی وارد بدن اجداد ما می شد. درضمن زیاد بودن مس هم خوب نیست و ایجاد مسمومیت می کند.

17.آیا می دانید گازهای نامرئی و شاید بی بوی دستشویی باعث ریزش مو می شود. مسواک و حوله خود را در دستشویی نگذارید. همچنین روی هشیاری انسان اثر منفی می گذارد.

18.آیا می دانید، کمی بعد از تنبیه فرزندانتان باید آنها را در آغوش بگیرید. و به آرامی دلیل کارتان را توضیح دهید.

19.آیا می دانید اگر ضررهای نوشابه حتی رژیمی آن، برای مردم آشکار شود: بزرگترین شورش صنعتی دنیا رخ می دهد بر ضد نوشابه

20.آیا می دانید، زنان روان شناس های خوبی هستند و صداقت و دروغگویی و حس خانواده دوستی مردان را به راحتی تشخیص می دهند.

21.آیا می دانید، اکثر دانشمندان و تاجران و سیاستمداران بزرگ دنیا، میل جنسی قوی ای داشته ولی انرژی خود را کنترل می کنند و در مسیر علم و اقتصاد یا سیاست انرژی خود را بکار می گیرند.

22.آیا می دانید، تحقیقی بین مردم عامه و شکست خورده و ثروتمندان و موفقان نشان داد که، مردم عامه فکر می کنند، شرایط خوب و شانس یا هوش باعث موفقیت مشاهیر شده، درصورتیکه موفقان ادعا کرده اند که یک در صد موفقیت آنها مرهون شانس بوده و 99% آن حاصل تلاش و زحمت و بیدارخوابی و رنج و عشق به کار بوده.

23.آیا می دانید، بالای تختخوابمان نباید، تابلو آویزان کنیم، چون احتمال سقوط آن در ناخودآگاه ما، آرامشمان را می گیرد.

24.آیا می دانید، موقع خواب باید، پرده پنجره ها را بپوشانید، تا ناخودآگاه ما احساس آرامش می کند.

25.آیا می دانید نصب اجسام نوک تیز به دیوارها یا میزهایی که نوک تیز هستند، احساس پریشانی در ناخودآگاه ما ایجاد می کنند.

26.آیا می دانید هر محیط مرطوبی، مناسب برای رشد قارچ و باکتری است، پس مراقب فرش جلوی حمام و فرش آشپزخانه و قسمتهای مرطوب بدن که پوشیده است باشید.

27. آیا می دانید طبق تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا گوشت بوقلمون گوشت معجزه گر حتی بهتر و برتر از ماهی معرفی شده است. در صورتی که می خواهید خدای ناکرده دچار بیماری های سرطان سینه، پروستات، بیماری MS ، آرتروز، افسردگی و اعصاب نشوید و اسید اوریک، اوره و چربی خون شما بالا نرود گوشت بوقلمون را جایگزین تمامی گوشت های مصرفی خانواده بنمایید.

28.آیا می دانید، تنها ماده ای که سلولهای سرطان را به راحتی از بین می برد، زردچوبه می باشد. زردچوبه بخورید.


29.آیا می دانید: باید برای کچلی و تقویت مو، خانواده لیموترش و پرتقال را بخوریم و برای تبدیل موی سفید به سیاه باید سماق بخوریم.

30.پژوهشگران آمریکایی در بررسیهای خود نشان دادند که دکمه های آسانسور 40 برابر آلوده تر از یک دستشویی عمومی است.(+دکمه خودپرداز بانک و دستگیره سبد خرید فروشگاه های بزرگ)

31.آیا می دانید که مغز مردان 9 درصد بزرگتر از مغز زنها است؟ و اینکه حجم ماده خاکستری مغز مردان 6 برابر بیشتر از ماده خاکستری مغز زنان است.

32.آیا می دانید که در مدارس ژاپن، کولرها و بخاری ها را جز در شرایط بحرانی روشن نمی کنند تا بدن دانش آموزان قوی تر و سازگارتر با محیط بار بیاید و نازپرورده نشود.

33.آیا می دانید، مسواک نزدن، می تواند باعث سکته و کم هوشی شود(باکتری Streptococcusوارد جریان خون می شود)

34.آیا می دانید ژن تنبلی یا پرتحرکی از پدر و مادر به فرزند منتقل می شود؟ پس همسر فعالی انتخاب کنید.

35.آیا می دانید شیر مادر، شبها چرب تر و پرکالری تر می شود تا سنگین شود و نوزاد راحت تر بخوابد.

36.آیا می دانید لیف زدن در حمام، از دویدن بیشتر انرژی و کالری نیاز دارد. آیا می دانید لیف زدن و مسواک زدن آرامش بخش است.

37.آیا می دانید 91% فشارهای روحی، به خاطر توقع بیجا از دیگران می باشد.(بیایید توقع خود را از دیگران کم کنیم)

38.آیا می دانید کشور عزیزمان ایران 9 میلیون سیگاری دارد که سالیانه هزار میلیارد تومان خرج سیگار میکنند. یعنی سالانه بیست هزار خانه 50میلیون تومانی را سیگاریهای ایران دود می کنند می فرستند هوا که با هزینه بیماری های آن برای خود و اطرافیان میشود سالانه 2000میلیارد تومان یا40هزار منزل 50میلیونی

39.آیا می دانید بیشترین اسراف و تلفات نان در جهان مربوط به ایران می باشد، حتّی از آمریکایی های مصرف گرا بیشتر مصرف می کنیم.

40.آیا می دانید، شکست هایی که در گذشته داشته اید نباید بطور کامل برای همسر خود بیان کنید. روی قضاوت او بر شما تاثیر منفی می گذارد. آیا می دانید بهتر است گذشته خود را بعد از ازدواج فراموش کنید و زندگی جدید دو نفری را آغاز کنید.

41. آیا می دانید کسانیکه طلاق می گیرند، توقع بالاتری از خود و دیگران دارند و با همسر بعدی خود هم دچار مشکل می شوند.

42.آیا می دانید، هنگام عکس گرفتن از چهره تنها، بهترین فرم این است که سرتان را کمی بالا بگیرید و کمی نیمرخ داشته باشید و  لبخند کمرنگی داشته باشید

43.آیا میدانید که ما بطور متوسط روزانه پنج هزار کلمه صحبت میکنیم که هشتاد درصدش صحبت کردن با خودمان هست، که این باعث بسیاری از آرامش ها، خشم ها و خلاقیت ها می شود. پس اگر دیدید کسی با خودش صحبت می کند نگویید دیوانه است شاید طرحی هوشمندانه می ریزد.

44.آیا میدانستی سرعت واکنش یک شخص بیست ساله که همزمان با رانندگی با موبایل صحبت میکند با یک شخص هفتاد ساله که فقط رانندگی میکند برابر است؟

45.آیا می دانید لازاروس 50سال روی یک میلیون زوج تحقیق کرد و گفت97% زوجها (تقریباً همه همسران) مشکلاتی در حد طلاق دارند ولی هوشمندانه تشخیص می دهند، مشکلات زناشویی همیشه وجود دارد حتی اگر با شخص دیگری ازدواج می کردند. پس تصمیم می گیرند بجای پاک کردن صورت مساله یعنی طلاق، خود مساله را حل کنند و توقع خود را کم کنند.
46.آیا می دانید خوشبخت ترین زندگی ها هم هر لحظه امکان دارد از هم بپاشد مگر آنکه زوجین یکسره روابط خود را اصلاح کنند30%طلاقها به دلیل پیش داوری و تعصب بر روی قضاوت اشتباه است.

47.آیا می دانید، عکسهای دوران دبیرستان همسر انتخابی شما معیار خوبی است برای شناخت او. اگر در اکثر عکسها بین دوستانش لبخندی گرم و صمیمی دارد، برای ازدواج قابل اطمینان است.

48.آیا می دانید به ازاء برنده شدن هر20مرد برای جایزه نوبل، فقط 1یک زن برنده جایزه نوبل می شود.

49.آیا می دانید، 57% بچه های تازه متولد شده در آمریکا یکی از اولین کلماتی که یاد می گیرندgoogle است. این نشان می دهد که پدر و مادرهای کشورهای پیشرفته اهل مطالعه و جستجوی مطالب روز دنیا می باشند.

50.آیا می دانید:یک خانم در کل زندگی اش 2 کیلو روژلب میخورد و این روژلب حاوی 300 گرم سرب میباشد که 68 درصد میزان سرطان را در خانمها افزایش میدهد.
51.آیا می دانید مردان از نظر مادی سخاوتمندترند. اکثر زنان بعد از طلاق، تمام هدایای خود را از مرد پس می گیرند، تا جایی که یک خانم کلیه ای که به شوهرش اهدا کرده بود و پیوند زده شده بود را بعد از طلاق خواسته پس بگیرد.

52.آیا می دانید68% ازدواجهای گران(بالاتر از150میلیون تومان خرج در یک شب)در یکی از تالارهای فرمانیه تهران منجر به طلاق شده. مدیر تالار می خواسته از کسانی که طی یکسال اخیر در تالار فوق مراسم خود را برگزار کرده‌اند، دعوت به عمل آورد و طی یک جشن تحت عنوان یکسالگی زندگی، از آنان تقدیر به عمل آورد که متوجه می‌شود 68 درصد از ازدواج‌های انجام شده در تالار منجر به طلاق شده است.پول برای زندگی لازم است ولی در کنارش فاکتورهای مهم دیگری هم وجود دارد.

53.آیا می دانید، اگر هنگامیکه سر درد دارید، حفره سمت راست بینی تان را ببندید و 5 دقیقه از سمت چپ بینی تنفس کنید، سر دردتان خوب می شود. و برای رفع خستگی برعکس عمل کنید از بینی راست تنفس کنید. تقریباً همه خانمها از سمت چپ بینی تنفس می کنند. به جز خانمهایی که زیاد سردرد دارند که باید از سمت چپ بینی تنفس کنند.

54.آیا می دانید، در مریلند (شهری در آمریکا) برای مدت 14 سال تقریباً هیچ نوزادی متولد نمی شد. تا اینکه زنان و مردان شروع به خوردن عسل و دارچین کردند و بعد از مدت کوتاهی زنان باردار شدند. عسل و دارچین کیمیای انسان شناخته شده، که چربی دور قلب را از بین می برد.

55.آیا می دانید خوردن ماست، چربی های دور شکم را از بین می برد.

56.آیا می دانید، سینک دستشویی آشپزخانه و کیف دستی آقایان و خانم ها و سویچ اتومبیل و موبایل از سنگ توالت کثیف تر است.65000باکتری در هر سانتی متر مربع آنها وجود دارد.

57.آیا میدانستید که: در مجسمه هایی که برای یادبود سربازها میسازند: اگر 2 پای اسب بالا باشد آن سرباز در میدان جنگ کشته شده. اگر 1 پای اسب بالا باشد سرباز بر اثر جراحات ناشی از جنگ مرده اگر 4 پای اسب روی زمین باشد آن سرباز به مرگ طبیعی مرده.

58.آیا می دانید در ژاپن، برای دانش آموزان واحد درسی خنده و نحوه خندیدن اجباری شده. تا آرامش و نحوه ارتباطات مردمی شاد فراگرفته شود.

59.آیا میدانید، 80 درصد امواج مایکرو ویو تلفنهای همراه بوسیله سر جذب میگردد. که این انرژی تبدیل به گرما می شود و ممکن است سلولهای مغز را از بین ببرد.

60.آیا می دانید کسانیکه پوست روشنی دارند و همچنین کسانیکه نمک زیادی مصرف می کنند، احتمال ابتلا به پوکی استخوان دارند. مگر آنکه لبنیات بیشتری مصرف کنند.

61. آیا می دانید، کسانی که قد بلندی دارند، زودتر دچار فرآیند پیری می شوند. ولی مقبولیت اجتماعی بیشتری دارند.

62.آیا میدانید، دارچین معروف است به قرص والیوم یا تسکین بخش که مزیت شادی بخشی را هم دارد.

63.آیا میدانید سقوط بچه ها از پله و بلندی، به خاطر تنها گذاشتنشان از سوی والدین، یکی از بزرگترین دلایل مرگ بچه ها در کودکی است.

64.آیا میدانید با قدرت اراده، گرانترین حق الوکاله ایران را یک وکیل نابینای مصمم بنام علی صابری به مبلغ1.5میلیارد تومان داشته که500میلیون آن را به کانون هموفیلی بخشیده. این پرونده ضد دولت بوده که قوه قضائیه قبول می کند.

65.آیا می دانید جان گاتمن" روانشناس که 20 سال زندگی زوج ها را مطالعه کرده، عامل اصلی موفقیت یا شکست ازدواج را توانایی، یا عدم توانایی هر دو زوج در حل اختلافات می داند. سیاست گاهی من کوتاه میام گاهی تو. آنان از یکدیگر حمایت می کنند و غـُر نمی زنند.

66.آیا می دانید بستن سینه بندهایی که،سینه ها را تحت فشار قرار می دهد، راههای لنفاوی سینه را می بندد ونهایتا در مجاری لنفاوی ایجاد تورم می کند. این عامل باعث می شود مایعی که به تدریج انباشته شده است، به شکل کیست و غده در بیاید . ضمن این که سموم نیز باید از طریق عروق لنفاوی به بیرون رانده شوند که دفع نمی شوند و ایجاد سرطان سینه می کند.

67.آیا می دانید خوردن انگور قرمز، پیری را به تاخیر می اندازد. با ساخت پروتئینی موسوم به سرتوئین در بدن.

68.آیا می دانید، در آلمان به بیمارانی که سر درد دارند، می گویند با کف دست، هر روز صبح سر خود را کمی خیس نمایند(کاری شبیه وضو)

69.آیا می دانید، 93% کسانیکه از نظر دوستان و خانواده، تندخلق هستند و زود از کوره در می روند، دچار سکته و فشارخون می شوند.

70.آیا می دانید، بیشتر از50% ، انسان تابع محیط است. اگر در دعواهای زناشویی یا بحث والدین و کودکان، یکی صدایش را پایین بیاورد، دیگری هم ناخودآگاه این کار را می کند.

71.آیا می دانید اگر خم شوید یک وزنه را بردارید فشارش روی مهره های کمر20 برابر حالتی می شود که روی زانو می نشینید و وزنه را برمی دارید.

72.آیا می دانید زنان منفعت طلب تر هستند و در شرایط برابر،33% مردان دنبال منفعت خود می روند ولی زنان75% دنبال منفعت خود می روند.(این آزمایش روی6000نفر برای انتخاب همسر پولدار یا معشوق قبلی صورت گرفت.67%مردان معشوق قبلی را انتخاب کردند ولی 25%زنان معشوق قبلی را انتخاب کردند و 75% فرد پولدار را انتخاب کردند.)

73.آیا می دانید زنان، مردان را از روی کفش و جوراب (همرنگ با شلوار و تمیزی)می شناسند. چون می خواهند بدانند مردان با نکاتی که زیاد به چشم نمی آید چگونه برخورد می کنند.

74.آیا می دانید وقتی یک نوزاد در حال گریه است با صدای ش....ش.... شما آرام می شود به این دلیل که صدای آبی که اطراف نوزاد در شکم مادر است را برایش تداعی می کند، در ضمن این یکی ازدلایلی است که چرا صدای ساحل دریا به انسان آرامش می دهد.

75.آیا می دانید کسانیکه باهوش تر هستند، وفادارترند و کسانیکه طلاق می گیرند، درصد هوش فرزندانشان پایین می آید.

76.آیا می دانید آلمانی ها می گویند ورزش کردن 42% خشونت و ناهنجاری را از بین می برد. کسانیکه ورزش نمی کنند زودتر از کوره در می روند.

77.آیا می دانید، بهترین مبارز سرماخوردگی ویتامین C ث هست که عناب 100 برابر لیمو ویتامین ث دارد. پس برای جلوگیری از سرماخوردگی و بعد از سرماخوردگی عناب بخوریم.

78.آیا می دانید، آلو بهترین میوه برای تقویت استخوانهاست که پتاسیم و ویتامین k و بور دارد.

79.آیا می دانید، محققان دانشگاه هاروارد می گویند، خوردن صبحانه تا 55% از چاقی و اضافه وزن و دیابت جلوگیری می کند. بله با خوردن صبحانه لاغر بمانید.

80.آیا می دانید وقتی به کسی نگاه می کنیم که به او علاقه داریم،12 قسمت مختلف مغز، مواد شیمیایی ترشح می کند که نگاه مادرانه قسمتهای مرکزی مغز را درگیر می کند و قسمتهای بدون چشمداشت هست. ولی نگاه عاشق و معشوق یا همسرانه، قسمتهای پاداش دهنده و پاداش گیرنده مغز را فعال می کند، این دو عشق کاملاً متفاوتند و فقط عشق مادرانه بدون چشمداشت هست.

81.آیا می دانید، که یک گالن روغن سوخته، تقریباً یک میلیون گالن آب را آلوده می کند.

82.آیا می دانید هرچه از مرکز زمین فاصله بگیریم نیروی جاذبه کمتر می شود. در نتیجه وزن کاهش می یابد. وزن فردی که در خط استوا ایستاده از وزن همین شخص در قطب شمال و جنوب کمتره. چون در خط استوا زمین برآمده تر و در قطبها زمین فروزفته یا هموارتر هست این تفاوت وزن حدود پنج درصد است.

 

83.آیا می دانید استفاده از هدفون باکتری های گوش ما را در هر ساعت 700برابر افزایش می دهد.

84.آیا می دانید مجموعاً مردان از زنان باهوشترند و مردان با ضریب هوشی بالاتر از120 دو برابر خانمها هستند و مردان با ضریب هوشی بالاتر از170، سی برابر خانمها هستند. پس چرا در دانشگاهها خانمها موفق ترند؟ چون شنوایی و قدرت پردازش خوبی از صدای استاد دارند و وظیفه شناس ترند و تلاش بیشتری دارند.(تحقیقات دانشگاه منچستر و مکزیکو)

85.آیا می دانید غدد اشک خانمها بزرگتر از مردان هست و ترشح این غدد در خانمها بیشتر می باشد و خانمها 4 تا 5برابر آقایان گریه می کنند.

86.آیا می دانید در مجله آمریکایی ‌“تکامل و رفتار انسان” (Evolution and Human Behavior) حاصل تحقیق روی چند هزار زن را نوشته که خانمهایی که چربی پهلو و دور شکم دارند، ضریب هوشی پایین تری دارند و خانمهای با کمر باریکتر فرزندان باهوش تری به دنیا می آورند و خودشان باهوش ترند. البته چاق ها خونسردترند.

87.آیا می دانید زیباترین جمله ای که خانمها دوست دارند همیشه حتی به دروغ از همسرشان بشنوند این است : فقط به تو فکر می کنم

88.آیا می دانید، زنان از مردان تمیزترند. همچنین زنان از رئیس های زن بدشان می آید و دچار افسردگی و خشم می شوند.

89.آیا می دانید برای، چربی سوزی باید سر مغز را کلاه گذاشت. با فعالیتهای آرام (مثل پیاده روی) فقط انرژی حاصل از شیرینی در بدنها از بین می رود. برای مصرف شدن انرژی چربی های بدن، باید فعالیت سریع (مثل دو)انجام دهیم تا مغزمان احساس کند که به انرژی زیادی احتیاج دارد و سراغ چربی ها برود.

90.آیا می دانید کدام ویتامین جذب آهن را 4 برابر می کند؟ ویتامین C که در مرکبات فراوان است. کمبود آهن باعث بی خوابی و کم خونی می شود.

تاریخ ارسال: دوشنبه 15 فروردین‌ماه سال 1390 ساعت 08:04 ب.ظ | نویسنده: بهنام معصومی | چاپ مطلب 0 نظر