X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

همه چیز در یک وبلاگ

یه وبلاگ برای کسانی که میخوان بدونند

بزرگترین عکس داخلی جهان از یک کتابخانه قدیمی را ببینید

"جفری مارتین" و دوربین عکاسی روباتیکش در یکی از عصرهای زیبای فوریه پس از ورود به کتابخانه ای 868 ساله متعلق به عصر باروک موفق شدند بزرگترین عکس داخلی جهان را به ثبت برسانند.

به گزارش خبرگزاری مهر، کتابخانه صومعه "استراهوف" در جمهوری چک قرار گرفته است و به نظر نمی آید "جفری مارتین" عکاس 34 ساله در زمان عکاسی از این کتابخانه عظیم توجهی به نادر بودن کتابها، دکوراسیون مجلل و مجسمه های زیبای موجود در کتابخانه داشته است ولی در عوض تنها با دقت به صدای شاتر دوربین کانن 550D و کنترل کننده روباتیک آن گوش فرا داد تا بتواند چنین عکس وسیعی را تکمیل کند.

این عکس که به گفته مارتین بزرگترین عکس داخلی در جهان به شمار می رود 360 درجه را پوشش داده و وضوح آن 40 هزار مگاپیکسل است. نسخه نهایی این عکس پانوراما شاهکاری است که می توان هر نقطه از آن را تا بی نهایت بزرگنمایی کرد و حتی عنوان کتابهای خطی و بسیار نادر موجود در کتابخانه را از نزدیک خواند.

برای ثبت این تصویر، عکاس کنترل کننده GigaPanBot را به گونه ای تنظیم کرد که عکاسی را از بالاترین نقطه کتابخانه آغاز کند و به صورت ردیفی به عکسبرداری ادامه دهد. عکاسی از این فضا پنج روز ادامه داشته است. به گفته مارتین، دوربین عکاسی وی کم ارزش ترین کالایی بوده که در اتاق کتابخانه وجود داشته است و از این رو پس از اتمام روز اول عکاسی، وی از اینکه دوربینش را در کتابخانه رها می کرد احساس نگرانی نداشت. به گفته مارتین این احساس امنیت یکی از مزیتهای عکاسی از یک کتابخانه متعلق به قرن 18 میلادی است.

بر اساس گزارش گیزمودو، طی این پنج روز دو هزار و 947 عکس از کتابخانه به ثبت رسید که تصحیح رنگ و نوردهی فایلهای خام این تصاویر نیز به تنهایی یک روز کامل را به خود اختصاص داد. مارتین برای سر هم کرده این چند هزار عکس 111 ساعت زمان صرف کرده است.

عکس نهایی از کتابخانه قرن 18 میلادیبا بزرگنمایی بر روی اصل تصویر می توان کوچکترین جزئیات از قبیل نام کتابها را نیز به وضوح مشاهده کرد

عکاسی از بالاترین نقطه کتابخانه آغاز شد

نمایی از کتابهای کمیاب کتابخانه

نمایش قدرت بزرگنمایی بر روی عکس

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 16 فروردین‌ماه سال 1390 ساعت 10:53 ب.ظ | نویسنده: بهنام معصومی | چاپ مطلب 0 نظر